Investice
Předchozí článek

10 předpovědí ceny bitcoinu pro rok 2018 aneb Jak se liší očekávání od reality?

Zdroj: Coinnounce.com, Kryptomagazin.cz

Snažit se o cokoliv na vysoce volatilním trhu s virtuálními měnami je velmi náročná a nevděčná práce. Cena bitcoinu se od svého vzniku neustále mění a snažit se předpovědět další směřování trhu je ožehavé. Někdy jsou předpovědi celkem přesné, ale někdy úplně mimo. Vraťme se do nedávné minulosti a připomeňme si deset předpovědí ceny bitcoinu pro rok 2018.
 

1. Thomas Lee

 
Podle jeho predikce se cena bitcoinu v roce 2018 dotkne s velkou pravděpodobností hladiny 25 000 dolarů. Kromě toho, že je jedním z nejznámějších investorů do kryptoměn, je také spoluzakladatelem výzkumné společnosti Fundstrat. Jeho předpovědi jsou většinou celkem přesné a užitečné. Kromě předpovědi ceny bitcoinu pro rok 2018 se nebál podívat i do vzdálenější budoucnosti a odhaduje, že nejpozději v roce 2022 dosáhne cena jedné BTC mince 125 000 dolarů.
 

2. Max Kiser

 
Jeden z nejstarších investorů, který naskočil do vlaku kryptoměn v době, kdy stál bitcoin pouhé 3 dolary. Ve své předpovědi pro rok 2018 očekává, že bitcoin dosáhne 28 000 dolarů a z dlouhodobého hlediska věří v růst až na 100 000 dolarů. Max neustále kritizuje fungování tradičního finančního světa a nedostatky centralizovaných finančních orgánů.
 

3. John McAfee

 
Bývalý programátor, obchodník, kandidát na prezidenta Spojených států a nadšenec do bitcoinu je neustále velmi optimistický, co se týče oblasti kryptoměn. Bitcoinu velmi věří a očekává, že se mu podaří vyšplhat až na hodnotu 1 milionu dolarů. Ve svých postojích je navíc velice pevný a nebojí se vsadit ani část vlastního těla.
 

4. Trace Mayer

 
Trace Mayer je podnikatel, investor, novinář, měnový vědec a horlivý obránce svobody projevu. Je také držitelem titulů v oblasti účetnictví a práva. Má obrovské zkušenosti s investicemi do zlata. Jeho predikce je velmi cenná, neboť mluvil o všeobecné adopci bitcoinu v dobách, kdy se hodnota jednoho bitcoinu pohybovala kolem 0,25 dolaru. Podle jeho předpovědi pro rok 2018 by se cena bitcoinu měla dotknout hranice 115 000 dolarů.
 

5. Jameson Lopp

 
Další kryptonadšenec a bývalý vývojář softwarové společnosti Bitgo, kterou nakonec opustil a rozhodl se věnovat své síly vlastnímu projektu. Tím bylo vytvoření kryptoměnové peněženky Casa. Ve své předpovědi byl také velmi optimistický a odhadoval, že cena bitcoinu v roce 2018 i nadále poroste a do konce roku by měla dosáhnout hodnoty 250 000 dolarů.
 

6. Tim Draper

 
Je zakladatelem společnosti Draper University a patří mezi nejoblíbenější a nejznámější investory do kryptoměn. Ve svých predikcích zastával názor, že cena BTC do konce roku 2020 může dosáhnout úrovně až 250 000 dolarů, ale pouze v případě, že by se zachoval býčí trend z roku 2017.
 

7. Kay Van-Petersen

 
Oblíbený analytik Kay Van-Petersen ze Saxo Bank odhadoval na začátku letošního roku, že by mohl bitcoin do konce roku 2018 posílit na 50 000 až 100 000 dolarů za minci.
 

8. Tyler Winklevoss

 
Jeden ze známých dvojčat, podnikatel, spoluzakladatel společnosti Winklevoss Capital Management a kryptoměnový milionář své odhady stavěl na předpokladu, že cena bitcoinu je velmi podhodnocená. Ve svých predikcích řekl, že by v roce 2018 měl bitcoin dosáhnout ceny téměř 320 000 dolarů.
 

9. Jim Cramer

 
Bývalý manažer hedgeových fondů a jeden z nejprodávanějších současných autorů. V Americe má vlastní televizní pořad Mad Money, je jedním ze spoluzakladatelů TheStreet, Inc., a podle jeho předpovědi by měla cena bitcoinu v budoucnu dosáhnout úrovně jednoho milionu dolarů.
 

10. Xoel Lopez Barata

 
Vědec a datový analytik na Madridské univerzitě na základě technické analýzy odhadoval, že cena bitcoinu na konci roku 2018 se bude pohybovat mezi 25 000 a 90 000 dolary.
 

Závěr

 
Jistě jste si všimli, že všechny uvedené předpovědi jsou velmi optimistické a počítají s růstem. Tři čtvrtiny roku 2018 jsou za námi. Dočkáme se zdrcujícího finiše a vyplnění některé z předpovědí? Nezbývá než vydržet a brzy budeme znát jasnou odpověď.
Předchozí článek