I sebelepší plány v životě mohou kdykoliv zkrachovat na situacích, které bychom běžně nepředpokládali

V otázce privátních financí a plnění si finančních cílů se jedná o situace, které mohou způsobit výpadek či snížení vašich příjmů nebo dokonce ztrátu vašeho majetku. To jsou pak situace, kdy se místo budování vašeho majetku koncentrujete na jeho záchranu nebo kdy musíte omezit vaše investiční plány a realizace vašich cílů se začíná oddalovat o několik let.

CHCI AUDIT RIZIK

NEJVĚTŠÍ HROZBY PRO VAŠE PLÁNY

Nemoc/úraz

Nemoc/úraz

Vaše plány mohou v podstatě ohrozit dva druhy událostí, tzv. rizik.  Tím prvním jsou rizika životní, která se týkají Vašeho zdraví a schopnosti vydělávat peníze. Úraz či nemoc mohou znamenat krátkodobý nebo dlouhodobý výpadek příjmů, který ohrožuje nejen pokrytí běžných výdajů domácnosti, ale i schopnost splnění finančních cílů rodiny. 
Ztráta majetku

Ztráta majetku

Druhým typem rizik jsou rizika neživotní. Jedná se o situace, kdy může dojít k poškození či ztrátě vašeho majetku, což vás může vrátit ve vašich plánech o několik let zpátky. A ještě závažnější finanční dopady na váš privátní rozpočet mohou mít situace, kdy vy či vaši rodinní příslušníci způsobí někomu jinému škodu, kterou budete muset nahradit. V případě škod na zdraví to může znamenat úplnou finanční katastrofu.
Záchranný plán

Záchranný plán

V rámci privátního finančního auditu pojmenujeme všechna tato rizika, vyčíslíme jejich dopad a nastavíme taková řešení, která vám pomohou případné finanční ztráty v těchto situacích prakticky zcela eliminovat. Budete tak mít k dispozici komplexní „záchranný plán“ , který vám bude dávat jistotu, že vás na vaší cestě ke splnění cílů nemůže nic překvapit a zastavit.

PŘESNÉ NASTAVENÍ VÝŠE OCHRANY

Jakmile budeme znát potenciální finanční dopad jednotlivých rizik na váš rozpočet, můžeme začít hledat řešení. 

Nejdříve zjistíme, jaké dávky dostanete reálně od státu. Jedná se o především o výši invalidních důchodů 1.-3 stupně, výši pozůstalostních důchodů a výši nemocenské. Pokud si necháte zpracovat tzv. ZPRÁVU O AKTUÁLNÍM STAVU DŮCHODOVÉHO POJIŠTĚNÍ (link na oddíl PENZE) , budeme mít k dispozici naprosto přesné údaje na základě dat z ČSSZ.
V druhém kroku pak spočítáme, kolik peněz vám ještě chybět do pokrytí vašich standardních příjmů nezbytných pro zajištění běžného chodu a výdajů Vaší rodiny, splátek a výši úvěrů a také splnění ostatních důležitých cílů. Pro zajištění této chybějící částky vám pak navrhneme soukromé zabezpečení rizik.

A nakonec se podíváme, jakým způsobem máte tato rizika aktuálně pokryta. Zanalyzujeme vaše současné smlouvy životního a majetkového pojištění a ukážeme vám, jestli plní svoji úlohu nebo ne. Ve většině případů totiž zjišťujeme, že lidé jsou tzv. podpojištění nebo naopak přepojištění. A to pak nedává smysl vydávat peníze za špatně nastavenou ochranu rizik.

JAK OBVYKLE POSTUPUJEME

 1. Analýza výdajů a splátek

  Zmapujeme všechny výdaje a splátky a určíme částky, které musíte mít za každou cenu měsíčně k dispozici.
 2. Určíme největší rizika a jejich dopad

  Ukážeme vám, které situace mohou ohrozit realizaci vašich plánů včetně jejich závažnosti a celkových finančních dopadů na váš rozpočet.
 3. Přesné určení dávek od státu

  Na základě dat z ČSSZ vám spočítáme přesnou výši dávek, která vám poskytne stát. Jedná se o invalidní důchody, pozůstalostní důchody a výši nemocenských dávek.
 4. Stanovení soukromého zabezpečení

  Na základě znalosti dávek od státu vám spočítáme, kolik peněz vám bude chybět do vašeho finančního standardu a spočítáme vám přesně výši pojistných částek, které je potřeba pokrýt v rámci soukromého zabezpečení (pojištění).
 5. Audit správnosti současného zabezpečení

  A na závěr projdeme všechny vaše smlouvy životního a majetkového pojištění a zauditujeme, zda jejich nastavení odpovídá výši požadovaného soukromého zabezpečení. Současně se podíváme, zda současné řešení poskytuje nejlepší poměr výkon/cena, tzn. prověříme i oblast spolehlivosti pojišťovny ve fázi plnění škod.

blog

Pozor na změny u technických průkazů od roku 2024

Plánujete si po 1. lednu registrovat nové auto? Popřípadě změnit jeho vlastníka nebo ho…

číst celý článek

Zkontrolujte si vaše pojištění majetku. Kvůli vysoké inflaci jste možná podpojištěni.

Dopady inflace se promítají rovněž do majetkového pojištění. Rostoucí ceny totiž…

číst celý článek

Jak správně nastavit kvalitní ochranu na cestách, abyste si dovolenou skutečně užili.

Cestovní pojištění patří k produktům, které lze sjednat pohodlně, rychle a online, a to s…

číst celý článek

Odborníci
na správu privátního majetku

Jsme lidé, kteří disponují více než 25letými zkušenostmi z českého a evropského finančního trhu. Máme zkušenosti nejen z oboru financí, ale taktéž poskytování profesionálních služeb v jiných oblastech. Pracovali jsme jako poradci, řídili jsme internetové portály, působili jsme v roli majitelů firem, ale také v roli nejvyšších manažerů mezinárodních společností.

Rádi se s vámi o naše zkušenosti a know how podělíme a pomůžeme vám dlouhodobě úspěšně budovat a spravovat váš privátní majetek.

Mám zájem o privátní finanční audit