SPLŇTE SI SVÉ SNY RYCHLEJI A MĚJTE SE LÉPE

Říká se, že peníze samy o sobě štěstí nepřinesou. V každém případě zvyšují kvalitu života a  jsou prostředkem k dosažení a splnění si životních cílů. Ať už je vaším cílem doživotní renta, kvalitní studium vašich dětí, nový dům, nový automobil, či vysněná dovolená. Na to všechno potřebujeme peníze. V rámci finančního auditu vám ukážeme jak se správným nastavením vašich investic a spoření dostat k vašim cílům rychleji a efektivněji.

Chci audit svých investic
JAK A KAM NEJLÉPE INVESTOVAT

JAK A KAM NEJLÉPE INVESTOVAT

V dnešním světě můžete vybírat z nepřeberného množství možností, kam můžete své peníze uložit či investovat. Na jedné straně se objevují tzv. fantastické příležitosti s neuvěřitelnými výnosy, na straně druhé jsme konfrontováni s reklamami bank, které nabízí možnost uložit peníze na vklady s výnosy často nepokrývajícími ani inflaci. 

Aby vám vaše peníze přinesly skutečně kýžený výsledek a splnění vašich cílů, je potřeba dodržovat striktně tzv. investiční disciplínu. Každá investice se posuzuje dle tří kritérií – výnos, riziko, likvidita. Všeobecně platí, že čím vyšší výnos, tím vyšší riziko. Na druhé straně příliš konzervativní postoj může způsobit, že výnos nepokryje ani inflaci, která nenápadně „požírá“ vaše úspory.  

Při konečném výběru vhodných investičních nástrojů je nejdůležitější důkladná znalost investora samého. Každý z nás je jiný a každému „sedí“ něco jiného. Máme jiné cíle a finanční možnosti, máme jiný postoj k riziku a jinak jej vnímáme. To jsou všechno otázky a vstupy,  které musíme zohlednit v rámci privátního finanční auditu. Na jeho základě pak můžeme i pro vás vytvořit optimální a na míru ušité investičního portfolio, které vám pomůže ke splnění vašich životních cílů.

 Zjistit více
NA ČEM STAVÍME

NA ČEM STAVÍME

Při návrhu ideálního portfolia se držíme desetiletími ověřenými zásadami úspěšného investování. Nespekulujeme, neriskujeme, využíváme maximálně příležitosti z celého světa. A hlavně držíme nastavenou strategii. Protože jak říká jeden z nejúspěšnějších investorů světa, Waren Buffet – „Akciový trh je nástroj na přesun peněz od netrpělivých k těm trpělivým“.

Při návrzích portfolií vycházíme z vlastní metodiky tvorby portfolia, která je založena především na pečlivé diverzifikaci investic, výběru vhodné investiční strategie a jednotlivých fondů tak, aby portfolia splňovala to, co od nich jednotliví investoři očekávají. To znamená, aby dosahovali zajímavého výnosu v období růstu trhů a současně nepodléhali zbytečně vysoké volatilitě a poklesům v obdobích ekonomické nestability a poklesu trhů. 

Klíčová je správná strategická alokace a následně systematický výběr fondů do portfolia.

CHCI AUDIT SVÝCH INVESTIC

STRATEGICKÁ ALOKACE

92% úspěchu splnění cíle je otázka tzv. správné alokace  prostředků. V praxi jde o správné nastavení poměru dluhopisové a akciové složky portfolia. Při návrhu alokace vycházíme z historických dat vývoje akcií a dluhopisů a to od roku 1918 do roku 2018. Nevíme sice, jak se bude vyvíjet budoucnost, ale můžeme se poučit z minulosti. Není k dispozici přesnější časová řada a investiční zkušenost.  

Konečné nastavení správné alokace je pak založeno na dvou základních vstupech.
Rizikový profil klienta
Rizikový profil klienta vyjadřuje citlivost klienta k riziku. Stanovuje se  na základě výsledku Investičního dotazníku. Ten nám pak ukáže, zda se jedná o investora konzervativního, vyváženého nebo dynamického.

Investiční horizont 
Investiční horizont je doba, na kterou je investice plánována, tzn. je to doba, za kterou by mělo dojít ke splnění cíle klienta. Investiční horizont je významným parametrem pro určení vhodného poměru dluhopisové a akciové složky. 
Na začátku čtyřstupňového procesu výběru vstupuje více než 100 000 fondů, které jsou dnes investorům po celém světě k dispozici. Výběrovými kritérii projde asi jen 50 z nich, které pak zařazujeme do portfolií našich klientů.

VÝBĚR FONDŮ

Známe-li  ideální strategickou alokaci pro jednotlivé cíle, musíme nyní najít ty nejlepší fondy, které nám je pomohou s splnit s nejvyšší možnou pravděpodobností.

Výběr fondů je dnes na trhu obrovský, ale těch, které splní velmi přísná kritéria pro naše klienty, je jako šafránu. Selekci fondů ve Freedom provádíme na základě čtyřstupňového procesu výběru fondů, který nám bezpečně vyselektuje skutečně pouze to nejlepší z celého světa.

I tady „hrajeme“ na jistotu a zkušenost, což se nám i našim klientům dlouhodobě vyplácí. V konečném výběru se pak objevují jen fondy splňující tyto kritéria:
 
 • fondy od největších správců na světě
 • největší a nejdůležitější fondy pro daného správce
 • ondy s dostatečně dlouhou historií
 • fondy s jasnou a srozumitelnou strategií

jak obvykle postupujeme

 1. Analýza zdrojů ke splnění Vašich cílů

  Zmapujeme, s jakými prostředky, ať už pravidelnými nebo jednorázovými, můžeme počítat na splnění daného cíle.
 2. Navrhneme strategickou alokaci k jednotlivým cílům

  Ukážeme Vám, s jakými prostředky je reálné, aby jste si splnili své cíle a jak mají být ideálně strategicky rozložené. Tak, aby to bylo také bezpečné.
 3. Porovnání Vašeho stávajícího rozložení majetku s ideálem

  Projdeme všechny Vaše smlouvy a určíme, jestli a do jaké míry korespondují s námi navrženou ideální strategickou alokací vašich finančních prostředků.
 4. Návrh řešení

  Řekneme Vám, které finanční nástroje dnes využíváte správně, které je potřeba upravit a co je potřeba do Vašeho Privátního auditu doplnit tak, aby bylo splnění Vašich cílů reálné a bezpečné.
 5. Vaše rozhodnutí a realizace

  Vy se nakonec rozhodnete, které řešení v rámci vašeho privátního finančního auditu s námi budete realizovat a my pro něj nachystáme podklady a spustíme realizaci.

blog

Korporátní dluhopisy. Zajímavá investice nebo tikající bomba?

V posledních letech nastal doslova boom korporátních dluhopisů. Je to důsledek uvolněné…

číst celý článek

Další mýtus o zlatu vyvrácen. Vynáší méně a je dokonce volatilnější než akcie.

Čas od času každý investor uvažuje o tom, zda do jeho portfolia náhodou nepatří také…

číst celý článek

Nejlepší ochrana vašich investic před koronavirem? Kvalitně nastavený Privátní finanční audit.

Ve světě řádí od začátku prosince 2019 nebezpečný virus COVID-19. Počty nakažených…

číst celý článek

Odborníci
na správu privátního majetku

Jsme lidé, kteří disponují více než 25letými zkušenostmi z českého a evropského finančního trhu. Máme zkušenosti nejen z oboru financí, ale taktéž poskytování profesionálních služeb v jiných oblastech. Pracovali jsme jako poradci, řídili jsme internetové portály, působili jsme v roli majitelů firem, ale také v roli nejvyšších manažerů mezinárodních společností.

Rádi se s vámi o naše zkušenosti a know how podělíme a pomůžeme vám dlouhodobě úspěšně budovat a spravovat váš privátní majetek.

Mám zájem o privátní finanční audit